Naše školka

foto školka

Vítejte v MATEŘSKÉ ŠKOLE PÍSNIČCE. Jméno školy na výrazné žluté fasádě symbolizují černé notičky a barevný ptáček, který podle nich zpívá.

Naše škola má čtyři třídy umístěné ve dvou patrech. Kvůli lepší orientaci a pro radost dětí i nás jsou označeny znaky zvířátek – Delfínci, Motýlci, Žabičky, Berušky. Celý interiér je vkusně a barevně sladěný a působí vzdušným a světlým dojmem. Třídy jsou členěny na dvě části – hernu s hracími koutky, která je prostorem i pro každodenní cvičení a odpočinek, část se stolečky, určenou především pro tvořivé činnosti a stolování. Třídy jsou vybaveny novým, anatomický vyhovujícím nábytkem z přírodních materiálů a klavírem. Stěny vymalovány sytými barvami a doplněny dekoracemi z malované dřevěné překližky. Součástí každé třídy je barevně sladěná koupelna a šatna.

MŠ Písnička je zasazena do veliké zahrady. Je v ní plno vzrostlých stromů, které poskytují příjemný stín a dostatek travnaté plochy pro volné hry dětí během celého roku. Zahrada je vybavena čtyřmi pískovišti se zahradními domky na hračky. Nově je v ní instalována dřevěná průlezka loď a do dalších let plánujeme vybavení dřevěnými hracími prvky.

V naší škole pracuje stálý kolektiv zkušených učitelek, které se celoživotně dále vzdělávají a tvoří tak profesionální tým. Hlavním cílem naší MŠ je spokojené dítě. Proto klademe důraz na klidnou adaptaci přizpůsobenou individuálním potřebám dětí. Stále se snažíme vylepšovat podmínky pro socializaci a kultivaci každého dítěte tak, aby mohlo tvořivě rozvíjet svoji osobnost v radostném a podnětném prostředí plném pohody, citu a porozumění.

Školní rok 2018 - 2019

Chtěla bych Vás informovat,o omezení provozu o podzimních prázdninách, tj. 29. a 30. 10. 2018.O pracovištích, která budou v provozu Vám podají informace Vaše paní učitelky.
Provoz během letošních vánočních prázdnin tj. 27. a 28. 12. 2018 bude probíhat v odloučeném pracovišti Berušky v Mlékojedech a 31.12. 2018 bude celá MŠ Harmonie uzavřena. Na Vaše děti se budeme zase těšit 2. ledna 2019. V případě Vašich dotazů Vám jsou k dispozici Vaše paní učitelky.