Naše školka

Naše Mateřská škola je dvoupatrová budova umístěna uprostřed sídliště nedaleko III. ZŠ. Na každém patře se nacházejí dvě třídy, každá s vlastním sociálním zařízením a malou kuchyňkou. První patro - Včeličky a Berušky, druhé patro - Motýlci a Žabičky. Třídy jsou homogenní.

Škola je obklopena prostornou zahradou, která je postupně doplňována novými herními prvky. Má funkční charakter a je celoročně využívána k nejrůznějším společenským a sportovním aktivitám a hrám.

NAŠE TŘÍDY

Ve všech třídách se během jednoho týdne prolíná výchova: jazyková, hudební, literární, tělesná, rozumová, výtvarná, estetická a mravní. Děti se zapojují do mnoha soutěží např. výtvarných, nacvičují dramatizace pohádek, pásma písniček, básní a tanečků. Je to činnost náročná, ale radostná, protože děti i p.uč. z ní mají potěšení.

Potřebné informace o činnostech na jednotlivých třídách najdete v šatnách na nástěnce. Všechny třídy jsou svým vybavením přizpůsobené věku dítěte, tak aby se zde cítily co nejlépe!!

Berušky

Vlasta Malá
Daniela Burocková

Asistent pedagoga:
Monika Škrabáková

Děti 4–5 leté. P.uč. měly tyto děti již v loňském roce, kdy byly děti „nováčky“. Letos na ně čekají již náročnější úkoly, kterými si budou upevňovat své sebevědomí, ale také plno her a zábavy.

Včeličky

Irena Kafková
Andrea Šabatková

Třída heterogenní – smíšená. Letos jsme zde přivítali nové děti. Vznikají zde přirozené skupinky dětí, a to nejen podle věku, ale i podle individuálních schopností a podle formujících se osobností jednotlivých dětí. Společně si ve třídě hrají, tvoří a z nabídky činností si během dne vybírají. Mají možnost si postupně vyzkoušet roli mladšího a později staršího kamaráda, což je pro řadu dětí nová zkušenost, kterou z rodiny neznají. Mladší děti se zde učí od starších a starší získávají prosociální zkušenosti v kontaktu s menšími dětmi – mohou je učit, pomáhat jim a naučit se respektu.

Motýlci

Lucie Cihlářová
Radoslava Mázlová

Třída předškoláčků, kterým se obě paní učitelky věnovaly již v loňském roce. Jsou zde děti 5–6 leté,které za rok usednou do školních lavic. Prostory třídy většina dětí již zná, neboť ji navštěvovaly loni.

Žabičky

Jana Havelková
Romana Židková

Třída nejmenších dětí 3-4 letých, které se s životem v MŠ teprve seznamují. Děti zde zpívají, cvičí, malují, zdokonalují se v sebeobsluze, ale hlavně si hrají a dovádějí!

Prázdniny

dne 10. května proběhl zápis dětí na školní rok 2018/2019.

Rozhodnutí o přijetí budou oznámena zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče. Seznam bude vyvěšen ve všech budovách MŠ, na ředitelství MŠ Harmonie a na webových stránkách školy 4. 6. Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání, za oznámena. Rozhodnutí o nepřijetí si mohou zákonní zástupci vyzvednout ve dnech 5.-15.6. na ředitelství MŠ, nevyzvednutá jim budou zaslána poštou
Alena Slámová, ředitelka