Školní vzdělávací program

Za pohádkou s beruškou

Má-li se dítě vyvíjet po duševní a charakterové stránce ve zdravou a společnosti užitečnou osobnost, musí vyrůstat v prostředí stálém, citově příznivém, vřelém a přijímacím.

(Z. Matějček)

Cíle:

•  Rozvíjení dítěte a jeho schopnost učení.
  • Osvojení si základů hodnot, na nichž je založena naše společnost.
  • Získání osobní samostatnosti a schopnosti se projevovat jako samostatná osobnost působící na své okolí.

Vzdělávací obsah:

Obsah vzdělávání je ve školním vzdělávacím programu rozpracován do sedmi bloků.Měsíc září bude věnován adaptaci nově příchozích dětí.

ŠVP určuje přibližné časové rozložení daných témat nezávazně. Časový prostor k realizaci

zůstává otevřený, flexibilní, dostatečně volný s prostorem pro aktuální situace, pro aktivní vstup dětí i tvořivost učitelky.

• Měsíc září – projekt „Adaptace dětí“

• O veliké řepě

• Perníková chaloupka

• Pohádkové Vánoce

• O hajném Robotkovi

• Červená Karkulka

• Princezna ze mlejna

• Pejsek a kočička

Prázdniny

od 1. 1. 2018 dojde ke změně výše úplaty za stravování dětí v MŠ Harmonie. U dětí ve věku 3 - 6 let o 4 Kč za den při celodenním pobytu a u dětí nad 7 let o 6 Kč za den při celodenním pobytu. Podrobný rozpis najdete ve složce "dokumenty".
Alena Slámová, ředitelka