Naše školka

Naše školka Sluníčko má dvě budovy a je umístěna v pěkném prostředí nedaleko nádraží. Byla otevřena v září 1978 a druhá budova vila v březnu 1979. V roce 2013 došlo k zateplení obou budov a generální opravě střechy na hlavní budově. Naše školka dostala nový kabát a září jako opravdové sluníčko. Rozsáhlou zahradu MŠ z části tvoří lesík s jehličnatými a listnatými stromy a klasickým lesním porostem, část tvoří trávníky. Zahrada MŠ prošla rekonstrukcí, která byla dokončena koncem roku 2015. Zahradu školky využíváme k nejrůznějším činnostem, nejen poznávacím, ale také sportovním. Lesní prostředí poskytuje dostatek možností ke zkoumání, pozorování živočichů, k práci s přírodninami a také ke kladnému vztahu k přírodě.

Na hlavní budově je 5 tříd. S dětmi pracujeme podle Školního vzdělávacího programu tak, abychom rozvíjeli základní dovednosti a znalosti důležité pro další život. Ve dvou třídách máme interaktivní tabule. Na budově pracují také asistentky pedagoga s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Základní vzdělávací program doplňujeme výukou plavání. Každý měsíc máme nějaké divadelní představení. Alespoň jednou za rok jedeme s dětmi na nějaký výlet a pravidelně vyrážíme do školy v přírodě.

Jedna třída je umístěna ve vedlejší budově-vile. Dole se nachází třída, kde se odehrávají veškeré denní činnosti, i zde mají interaktivní tabuli. Před třídou je kuchyňka pro vydávání jídla. V horním patře je stálá ložnice, kam chodí děti po obědě odpočívat.

Všechny třídy jsou v současné době renovovány, všude byl vyměněn nábytek, dveře a ve třídách na budově byla dokončena rekonstrukce umýváren.

V obou budovách nachází příjemné prostředí a péči všech našich zaměstnanců 121 dětí.

Červená třída

Zelená třída