Školní vzdělávací program

Vzdělávací program Začít spolu

Filosofický základ programu

Program ZaS buduje základy pro postoje, znalosti a dovednosti životně důležité pro člověka, který se bude vyrovnávat s nároky a problémy 21. století. Připravujeme děti na to, aby se v budoucnu uměly samostatně a efektivně učit, učení je bavilo a nebylo pro ně spojeno s nadměrným stresem.

Základní principy programu

• Individuální přístup ke každému dítěti
  • Samostatné rozhodování a volba dítěte, přijímání odpovědnosti za ně
  • Rozvíjení schopností, znalostí a vědomostí dětí prostřednictvím plánované činnosti, center aktivit a pozorování
  • Aktivní účast rodiny

Cíle programu
  • Poskytnout dětem optimální prostředí pro učení a vývoj vhodně pro jejich věk a fázi vývoje.
  • Povzbuzovat děti k řešení problémů, iniciování činností, bádání, experimentování, kladení otázek a zvládnutí prostřednictvím toho, že dítě se učí tím, že to dělá.
  • Vytvořit vyvážený program činností řízených pedagogickým týmem a iniciovaných dětmi, podporovat učení ve spolupráci.
  • Umožnit rodičům podílet se na přípravě a realizaci projektů a plánování.
  • Poskytnout příležitosti pro účast rodičů na prožívání dětí - posilovat jejich vliv na život jejich dítěte.

PUTOVÁNÍ S PANEM ROKEM

Integrované bloky

• Hola, hola, školka volá
  • Podzim čaruje, barvičkami maluje
  • A zase po roce máme tu vánoce
  • Co to zebe, co to zvoní ? Přišla zima jako vloni
  • Sluníčko vstává, jaro nám mává
  • Hola, hola, léto volá

ve složce DOKUMENTY jsou vloženy seznamy dětí, které se účastnily zápisu do naší mateřské školy Harmonie.
Seznamy jsou vyvěšeny také na všech pracovištích MŠ Harmonie.
Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání za oznámená.
Rozhodnutí o nepřijetí budou účastníkům zaslána poštou.
Alena Slámová
ředitelka